...

Kulüp Başkanımız Ali Rıza GÜRAKAR ve Yönetim Kurulumuz Basınla bir araya geldi.

Haber Tarihi :
2017-11-17

Kulüp Başkanımız Ali Rıza GÜRAKAR ve Yönetim Kurulumuz Basınla bir araya geldi. Kulüp binamızda yapılan toplantı oldukça samimi bir ortamda gerçekleşti.

2017-2018 Sezonu Afjet Afyonspor açısından oynanan 12 maçlık Değerlendirilme;

            2016-2017 sezonunu şampiyonlukla neticelendiren takımımız bunun haklı gururunu hepimize yaşatırken devamındaki yapılanmada, tekrar teknik ekibimizle çalışma kararı alması işimizin devamlılığı ve takım yapılanmasında bize avantaj sağlamıştır.

            Sezon transferlerine girilirken, en iyi transfer yapısının; takım içerisindeki sözleşmesi biten ve katkısının bir üst ligde’de olabileceğini düşündüğümüz arkadaşlarla tekrar anlaşma başarısı ile takımı muhafaza ettik.

            Dışarıdan alınan ve alınması düşünülen oyuncu seçilmesi takım yapımızı bozmayan ve ödeme dengelerini takım içerisindeki hiyerarşiyi bozmayacak şekilde düşünüldü.

            Dışarıdan alınan arkadaşlarda uyum sorunu çok kısa zamanda atlatarak katkıları zaman içerisinde deha’da artarak devam edecektir.

            2. ligde ilk sezonumuz olması, şehrimizin de bu ligde yeni bir takım olduğumuzu bilmesi ve takım oluşumunun da sabırlı ve katkılı olmasını bekliyoruz. Zira bu ligde uzun senelerdir mücadele eden ve önemli yatırımlar yapan üst düzey takımlarla mücadele etmek bir birikim ve deneyim gerektirir. Asansör takım olmak istemediğimiz için sindire sindire ve hem tesisleşerek, alt yapısıyla beraber kalıcı olmaya çalışmak lazım.

            Sezona başlarken hedefli bir takım olmamız gerektiğini her konuşmamızda dile getirdik. Ama iddialı konuşmalardan ziyade mütevazi olmaya dikkat ettik. Zira iddialı konuşmalar bizi hedef haline getirebilirdi. Hala aynı şekilde konuşmalarımıza dikkat ediyoruz.

            İddialı olmak “EVET” ama futbolda lige yeni ısınan ve yeni yapılanan Afjet Afyonspor için “ŞAMPİYONLUK” söylemleri sıkıntı yaratabilir.

            Futbolcu arkadaşlarımızla beraber maçlarda coşkulu, istekli, mücadeleci ve oynadığı oyundan zevk alan kısaca takımdaşlık ruhunu yaratan bir takım olma yolunda geçen seneden beri süre gelen takım imajını, sürekliliğini yaratmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.

            Ligin başlamasıyla beraber 12 maşta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve tek mağlubiyetteki tablo; 2,25’lik puan ortalaması gerçekten önemlidir. Devre arasına kadar en az kayıpla mütevazi işler yapmaya devam etmeye çalışacağız.

            Devre arasında Yönetim Kurulumuzla tekrar bilgi paylaşımı yaparak, daha iyi ve ileriye dönük neler yapabileceğimizi imkânlar ölçüsünde değerlendirmeler yapacağız. Şu ana kadar başta Kulüp Başkanımız Sayın Ali Rıza GÜRAKAR ve Yönetim Kurulu Üyelerimize, Valimiz Sayın Mustafa TUTULMAZ’a, Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin ÇOBAN’a, Eski Başkanımız Sayın Salih SEL’e , Afjet Müdürümüz Sayın Yusuf ULUTÜRK’e, ve taraftarlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

                                                                                   Afjet Afyonspor Yönetim Kurulu Adına

                                                                                   Futbol Şube Sorumlusu

     Mehmet MÜHSÜRLER

DİĞER HABERLER

AFJET